Choć kontenery morskie różnią się znacząco między sobą, wskazanie tego modelu, który cieszy się obecnie największą popularnością, nie jest wcale trudne.

Na takie miano z pewnością zasługuje kontener 20DC wynajem i sprzedaż tego właśnie rozwiązania nie bez przyczyny są przy tym tak znaczące.

Lista zalet kontenerów 20DC imponuje nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Na pierwszy plan wysuwa się to, że można magazynować w nich nawet 20 ton, co czyni je rozwiązaniami wyjątkowo pojemnymi. W zależności od tego, co mamy w planie transportować, możemy postawić na kontener wyposażony tak w podłogę drewnianą, jak i stalową. Jakby tego było mało, kontenery reprezentujące tę grupę pozwalają nawet na trzykrotne piętrowanie. Warto mieć na uwadze ich zakup również dlatego, że pozwalają one na wybór jednej z kilku metod załadunku. Przeważnie wykorzystuje się w tym celu wózek widłowy, możliwy jest jednak również załadunek z wykorzystaniem dźwigu. Przyspiesza to ładowanie i rozładowywanie kontenera, to zaś prowadzi do znaczących oszczędności, również tych o charakterze finansowym.